General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SYAF16KRMI |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYAF16KRMI |
| Product Name | N+1 Power Array Cabinet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 95.45 kg |
|---|---|
| Form Factor | Rack Mountable |
| Rack Height | 19U |
| Height | 838 mm |
| Width | 472 mm |
| Depth | 688 mm |
Interfaces/Ports
| Serial | Yes |
|---|
