General Information
| Product Type | End Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | FS-FM-4005-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | HyperPod Frame - 4ft Aisle End Panel (x2) Short Frame |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | NetShelter Airflow Management |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 16 kg |
|---|---|
| Height | 1370 mm |
| Width | 40 mm |
| Depth | 517 mm |
