Securely mount Logitech Scribe whiteboard camera to glass surfaces and easily share notes and drawings into video meetings.
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
Logitech Glass Mount for Whiteboard Camera
Logitech Glass Mount for Whiteboard Camera
- Glass application/usage for better dependability with added efficiency
- Glass Mount offers maximum mounting efficiency with added usability
Availability: 14 in stock
Estimated Delivery: Tuesday, 28th April
Future Stock on Order: 8
£42.03 Exc. VAT / £50.44 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Manufacturer's Part Code:
952-000120
Categories Accessories, Kits, Mounting Kits, Unifi Store
UPC/EAN Code:
0097855178565
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
Miscellaneous
| Application/Usage | Glass |
|---|
General Information
| Product Type | Glass Mount |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 952000120 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.co.uk |
| Marketing Information | Securely mount Logitech Scribe whiteboard camera to glass surfaces and easily share notes and drawings into video meetings. |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Scribe Glass Mount |
| Brand Name | Logitech |
Product Information
| Device Supported | Whiteboard Camera |
|---|
Physical Characteristics
| Height | 11.4 cm |
|---|---|
| Width | 11.4 cm |
| Depth | 1.4 cm |
Related products
-
APC by Schneider Electric Mounting Bracket for PDU – Black
Accessories £68.69 Exc. VAT / £82.43 Inc. VAT -
APC by Schneider Electric SURTRK4 Mounting Rail Kit for UPS – Grey
Accessories £154.09 Exc. VAT / £184.91 Inc. VAT

