Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility | Smart-UPS RT 15/20kVA |
General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SURTRK4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SURTRK4 |
| Product Name | Smart-UPS RT 19" Rail Kit |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Device Supported | UPS |
|---|
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.41 kg |
|---|---|
| Height | 4.4 cm |
| Width | 8.9 cm |
| Depth | 69.8 cm |
| Product Color | Grey |
| Color Family | Grey |



