Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Mounting Bracket |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP7400 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 0U PDU, Bracket Kit |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Device Supported | PDU |
|---|
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 108.9 g |
|---|---|
| Height | 0.6 cm |
| Width | 6.4 cm |
| Depth | 6.7 cm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |



