General Information
| Product Type | AC Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 5500-711 |
| Manufacturer Website Address | http://www.axis.com/uk |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Product Model | PS-P |
| Product Name | PS-P AC Adapter |
| Brand Name | AXIS |
Miscellaneous
| Compatibility | Axis 215 PTZ Network Camera |
|---|
Technical Information
| Device Supported | Surveillance/Network Camera |
|---|
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Frequency | 50 Hz |
| Maximum Output Current | 2 A |
