General Information
| Product Type | Redundant Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JY986A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Redundant Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE Aruba Mobility Master Hardware Appliances:
|
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Number of +12V Rails | 1 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 400 g |
|---|---|
| Form Factor | Internal |


