Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility | APC Symmetra RM 2-6kVA UPS System |
General Information
| Product Type | Power Module |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SYPM2KU |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYPM2KU |
| Product Name | Power Module |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Power Description
| Input Voltage | 200 V AC |
|---|---|
| Output Power | 1.40 kW |
| Output Voltage | 200 V AC |
| Input Current | 18 A |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.73 kg |
|---|---|
| Height | 82.6 mm |
| Width | 215.9 mm |
| Depth | 546.1 mm |
