Technical Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
|---|---|
| Battery Capacity | 9000 mAh |
General Information
| Product Type | Battery Unit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SYBTU2PLP |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYBTU2-PLP |
| Product Name | UPS Battery Module |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | APC Symmetra PX UPS |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 25.20 kg |
|---|---|
| Height | 159 mm |
| Width | 107 mm |
| Depth | 700 mm |
| Product Color | Black |



