General Information
| Product Type | Double Conversion Online UPS |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SY32K96H-NB |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Symmetra PX 32kW Rack-mountable UPS |
| Product Line | Symmetra PX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Power Description
| Input Voltage | 400 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 230 V AC |
| Load Capacity (VA) | 32 kVA |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 382 kg |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1991 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1070 mm |
Technical Information
| Plug/Connector Type | Hard Wire 5-wire (3PH + N + G) |
|---|---|
| Receptacle Type | Hard Wire 5-wire (3PH + N + G) |
| Receptacle Detail | 1 x Hard Wire 5-wire (3PH + N + G) |
