SRVRK2 Features
APC Easy UPS RAIL KIT, 900MM
Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs
Includes: User Manual
APC by Schneider Electric Mounting Rail Kit for UPS
Out of stock
£24.64 Exc. VAT / £29.57 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
SRVRK2 Features
APC Easy UPS RAIL KIT, 900MM
Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs
Includes: User Manual
| Product Type | Mounting Rail Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SRVRK2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Marketing Information | SRVRK2 Features APC Easy UPS RAIL KIT, 900MM Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs Includes: User Manual |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy UPS Rail Kit, 900mm |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | APC Smart-UPS |
|---|
| Device Supported | UPS |
|---|
| Weight (Approximate) | 2.95 kg |
|---|---|
| Height | 8.8 cm |
| Width | 5.8 cm |
| Depth | 90 cm |