Miscellaneous
| Application/Usage | Rack |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC Smart-UPS:
|
General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SRTRK2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Piece |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Smart-UPS SRT 19 inch Rail Kit for Smart-UPS SRT 5/6/8/10kVA |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Device Supported | Smart UPS |
|---|
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.73 kg |
|---|---|
| Height | 4.4 cm |
| Width | 52.7 cm |
| Depth | 8.9 cm |
| Product Color | Grey |
| Color Family | Grey |

