Technical Information
| Cable Length | 15 m |
|---|---|
| Data Transfer Rate | 100 Gbit/s |
| Device Supported | Network Device |
| Features | Active |
| Cable Type | Fibre Optic |
| Connector Type on First End | QSFP28 Network |
| Connector Type on Second End | QSFP28 Network |
| Connector on First End Details | QSFP28 Network |
| Connector on Second End Details | QSFP28 Network |
General Information
| Product Type | Network Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | R0Z28A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Aruba 100G QSFP28 to QSFP28 15m Active Optical Cable |
| Brand Name | HPE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 272.2 g |
|---|
