General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | R0X35A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 6400 1800W Power Supply With C16 Inlet Adapter |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | Aruba 6400 Series Switch |
|---|
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 54 V DC |
| Output Current | 12 A |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.90 kg |
|---|---|
| Height | 41 mm |
| Width | 104 mm |
| Depth | 330 mm |


