Technical Information
| Cable Length | 1 m |
|---|---|
| Device Supported | Network Device |
| Cable Type | Fibre Optic |
| Connector Type on First End | MPO Network |
| Connector Type on Second End | MPO Network |
| Fiber Optic Mode | Multi-mode |
| Connector on First End Details | MPO Network |
| Connector on Second End Details | MPO Network |
General Information
| Product Type | Network Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | Q1H63A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Premier Flex MPO/MPO Multi-mode OM4 12 Fiber 1m Cable |
| Product Line | Premier Flex |
| Brand Name | HPE |
