General Information
| Product Type | Power Module |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | PWR-RGD-AC-DC-250= |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Name | Power Module |
| Brand Name | Cisco |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Power | 250 W |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.41 kg |
|---|---|
| Height | 44.5 mm |
| Width | 44.5 mm |
| Depth | 385.6 mm |

