General Information
| Product Type | Power Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | P74395-B21 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Power Adapter |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE MicroServer Gen11 |
|---|
Technical Information
| Device Supported | Microserver |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 580 g |
|---|---|
| Height | 171.4 mm |
| Width | 286 mm |
| Depth | 394 mm |
Power Description
| Maximum Output Power | 180 W |
|---|


