General Information
| Product Type | Processor Upgrade |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | P53710B21 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | 9374F |
| Product Name | EPYC Dotriaconta-core 9374F 3.85 GHz Server Processor Upgrade |
| Product Line | EPYC |
| Product Series | 9004 |
| Brand Name | HPE |
Technical Information
| Device Supported | Server |
|---|---|
| Clock Speed | 3.85 GHz |
| Processor Socket | Socket SP5 |
| L3 Cache | 256 MB |
| Processor Core | Dotriaconta-core (32 Core) |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Overclocking Speed | 4.30 GHz |
| Processor Threads | 64 |
Power Description
| Thermal Design Power | 320 W |
|---|
