General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL819A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 240W Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | Aruba CX 4100i Switch |
|---|
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Power | 240 W |
| Output Voltage | 54 V DC |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 997.9 g |
|---|---|
| Form Factor | DIN |
| Height | 124.5 mm |
| Width | 121.9 mm |
| Depth | 86.4 mm |


