General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL760A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | X371 Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE Aruba CX 6300 Series Switch |
|---|
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Power | 250 W |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage Detail | 12 V DC @ 3 A |
Physical Characteristics
| Form Factor | Hot-swappable |
|---|


