General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL592A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | FlexFabric 5710 450W Front-to-Back AC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE FlexFabric 5710 Switch Series |
|---|
Power Description
| Output Power | 450 W |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 680.4 g |
|---|---|
| Height | 50.8 mm |
| Width | 63.5 mm |
| Depth | 304.8 mm |



