General Information
| Product Type | Proprietary Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL087A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | X372 |
| Product Name | Aruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Power | 1.05 kW |
| Output Voltage | 54 V DC |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 880 g |
|---|---|
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
| Form Factor | Rack-mountable |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
|---|


