Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility | Allied Telesis SwitchBlade x8100 Series Layer 3+ Switch |
General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AT-SBXPWRPOE1-30 |
| Manufacturer Website Address | http://www.alliedtelesis.co.uk |
| Manufacturer | Allied Telesis, Inc |
| Product Name | 1200W AC PoE+ Power Supply |
| Brand Name | Allied Telesis |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Power | 1.20 kW |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.73 kg |
|---|---|
| Form Factor | Hot-pluggable |
| Height | 43.4 mm |
| Width | 101.6 mm |
| Depth | 322.1 mm |



