General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JD362B#B2C |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | X361 |
| Product Name | X361 150W AC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE Switches:
|
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Power Description
| Output Power | 150 W |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.50 kg |
|---|---|
| Height | 40.6 mm |
| Width | 190.5 mm |
| Depth | 121.9 mm |


