General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | GVEBC7 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Empty Battery Cabinet, 700mm wide |
| Brand Name | Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 190 kg |
|---|---|
| Height | 1970 mm |
| Width | 700 mm |
| Depth | 850 mm |
