General Information
| Product Type | Door Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | FS-DR-2003-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | HyperPod Door - Door Frame, 3-4ft Aisle |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | APC HyperPod Rack |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 136 kg |
|---|---|
| Height | 650 mm |
| Width | 435 mm |
| Depth | 2020 mm |
