General Information
| Product Type | Rack Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ER7RCC48 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy Rack Vertical 0U Accessory Channel, 48U |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Device Supported | Rack |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7 kg |
|---|---|
| Height | 2135 mm |
| Width | 129 mm |
| Depth | 10 mm |
| Compatible Rack Height | 48U |
| Product Color | Black |
