General Information
| Product Type | UPS Battery Pack |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | E3MCBC7D |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | UPS Battery Pack |
| Brand Name | Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | Schneider Electric EASY UPS |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 800 kg |
|---|---|
| Height | 190 mm |
| Width | 71 mm |
| Depth | 84.5 mm |
Technical Information
| Battery Characteristics | Valve Regulated Lead Acid (VRLA) |
|---|
