General Information
| Product Type | AC Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | CPPWRCUBE4WITHEQUAL |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Model | CP-PWR-CUBE-4= |
| Product Name | Power Cube 4 Adapter |
| Brand Name | Cisco |
Miscellaneous
| Compatibility | Cisco Unified IP Phones:
|
|---|
Technical Information
| Device Supported | IP Phone |
|---|
Power Description
| Input Voltage | 110 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 48 V DC |
| Maximum Output Current | 917 mA |
