Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility | Allied Telesis AT-MCF2000 Series media converter chassis |
General Information
| Product Type | Proprietary Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ATMCF2000AC |
| Manufacturer Website Address | http://www.alliedtelesis.co.uk |
| Manufacturer | Allied Telesis, Inc |
| Product Model | AT-MCF2000AC |
| Product Name | AC Power Supply |
| Brand Name | Allied Telesis |
Power Description
| Input Voltage | 240 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 12 V |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.26 kg |
|---|---|
| Height | 41 mm |
| Width | 133 mm |
| Depth | 206 mm |

