General Information
| Product Type | Rack Shelf |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR8123BLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8123BLK |
| Product Name | Rack Shelf |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 13.18 kg |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 44 mm |
| Width | 445 mm |
| Depth | 721 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Technical Information
| Features | Adjustable Mounting Rails |
|---|---|
| Mounting Location | Front |

