General Information
| Product Type | PDU |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP7552 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Basic Rack 3680VA PDU |
| Product Line | Basic Rack |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Power Description
| Input Voltage | 200 V |
|---|---|
| Output Voltage | 230 V AC |
| Power Rating (VA) | 3.68 kVA |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.86 kg |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| Cord Length | 3.05 m |
| Height | 1619 mm |
| Width | 56 mm |
| Depth | 44 mm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Plug/Connector Type | IEC 60320 C20 |
|---|---|
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| PDU Type | Basic |
| Receptacle Detail | 20 x IEC 60320 C13 |



