General Information
| Product Type | Mounting Rail |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR8006A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Equipment Support Rails for NetShelter SX 600mm / SV 600 & 800mm Wide Enclosures |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | NetShelter - SX 600mm / SV 600 & 800mm Wide Enclosures |
|---|
Product Information
| Device Supported | Enclosure |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 90.72 kg |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.28 kg |
|---|---|
| Height | 62 cm |
| Width | 5.1 cm |
| Depth | 5.1 cm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |

