Technical Information
| Backup/Run Time | 3 kVA |
|---|
General Information
| Product Type | Battery Unit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 9SXEBM96T |
| Manufacturer Website Address | http://www.powerquality.eaton.com/UK/ |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Name | EBM Tower |
| Brand Name | Eaton |
Miscellaneous
| Compatibility | Eaton 9SX UPS:
|
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 48.70 kg |
|---|---|
| Height | 346 mm |
| Width | 214 mm |
| Depth | 412 mm |


