General Information
| Product Type | Speaker System |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 980-001256 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.co.uk |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | Z625 |
| Product Name | Z625 Speaker System |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Subwoofer Weight (Approximate) | 6.40 kg |
|---|---|
| Subwoofer Height | 30.3 cm |
| Subwoofer Width | 28.2 cm |
| Subwoofer Depth | 26.4 cm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Features | Bass Adjustment |
|---|
Audio
| Speaker Configuration | 2.1 |
|---|---|
| RMS Output Power | 200 W |
| Subwoofer Type | Active |




