Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Device Supported | Chromebook |
| Platform Supported | PC |
| Post-consumer-waste% | 21% |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Carbon Neutral |
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
General Information
| Product Type | Keyboard |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 920-010968 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.co.uk |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K650 |
| Product Name | Signature K650 Keyboard |
| Product Line | Signature |
| Brand Name | Logitech |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Screenshot |
|---|---|
| Keys Layout | AZERTY |
| Localization | French |
| Keyboard/Keypad Features | Palm Rest |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 10 m |
| Bluetooth Version | 5.1 |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 700.2 g |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 193.50 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 457.30 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 24 mm |
| Product Color | Off White |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Included | Yes |


