General Information
| Product Type | AC Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 5801701 |
| Manufacturer Website Address | http://www.axis.com/uk |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Product Model | T8008 |
| Product Name | T8007 PS24 |
| Brand Name | AXIS |
Miscellaneous
| Compatibility | Axis Network Cameras:
|
|---|
Power Description
| Input Voltage | 115 V AC |
|---|---|
| Output Voltage | 24 V DC |
| Maximum Output Current | 1.50 A |
| Maximum Output Power | 250 W |



