General Information
| Product Type | Network Connector |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 47136WH |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | 47136WH |
| Product Name | RJ-45 Inline Coupler |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Connector Details | 1 x RJ-45 Female |
|---|---|
| Connector Type | RJ-45 - Female |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 18.1 g |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Width | 86 mm |
| Depth | 25 mm |
| Product Color | White |
| Color Family | White |
