General Information
| Product Type | Ceiling Mount |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 01156001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.axis.com/uk |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Product Model | T94M02L |
| Product Name | T94M02L Ceiling Mount |
| Brand Name | AXIS |
Miscellaneous
| Compatibility | AXIS Network Camera Series:
|
|---|---|
| Country of Origin | Malaysia |
| TAA Compliant | No |
Product Information
| Device Supported | Network Camera |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.10 kg |
|---|---|
| Height | 14.2 cm |
| Width | 23.9 cm |
| Depth | 23.9 cm |
| Product Color | Silver |


