General Information
| Product Type | LED Monitor |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | VG3208-4K |
| Manufacturer Website Address | http://www.viewsoniceurope.com/uk/ |
| Manufacturer | ViewSonic Corporation |
| Product Model | VG3208-4K |
| Product Name | VG3208-4K Widescreen LED Monitor |
| Brand Name | ViewSonic |
Technical Information
| Response Time | 5 ms |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 81.3 cm (32") |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size Class | 32" |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
|---|---|
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
|---|

