General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SYRMXR4I |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYRMXR4I |
| Product Name | Battery Array Cabinet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Form Factor | Rack Mountable |
|---|---|
| Height | 177.8 mm |
| Width | 482.6 mm |
| Depth | 640.1 mm |


