Miscellaneous
| Application/Usage | Rail |
|---|---|
| Compatibility | APC Smart-UPS SRT |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Description | Tools Needed & Not Included |
General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SRTRK3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Mounting Rail Kit, SRTRK3 |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Device Supported | UPS |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.85 kg |
|---|---|
| Height | 9.2 cm |
| Width | 26 cm |
| Depth | 19 cm |

