General Information
| Product Type | UPS Accessory Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SRTGRK1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Smart-UPS RT 19" Rail Kit For 5k/6k/8k/10k/15k/20kVA |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | APC Smart-UPS 5k/6k/8k/10k/15k/20kVA |
|---|
Physical Characteristics
| Dimensions | 4.45 cm |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 6.83 lb |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|




