Miscellaneous
| Application/Usage | Door |
|---|
General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SRRAILDPTH2U |
| Manufacturer Website Address | http://www.powerquality.eaton.com/UK/ |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Model | SRRAILDPTH2U |
| Product Line | SmartRack |
| Brand Name | Tripp Lite by Eaton |
Product Information
| Device Supported | Rack Server |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 362.9 g |
|---|---|
| Height | 8.8 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Depth | 10.2 cm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
| Product Material | Steel |

