General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | SP3BBEC |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Bottom Entry Cabinet for 250kW Easy UPS 3-Phase Modular and Galaxy PX UPS, Black |
| Brand Name | Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | 250kW Easy UPS 3-Phase Modular and Galaxy PX UPS |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 61.50 kg |
|---|---|
| Form Factor | Cabinet |
| Height | 1991 mm |
| Width | 838 mm |
| Depth | 298 mm |
