General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | S4R02A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | ProLiant Compute XD 3000W 54VDC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE ProLiant Compute XD Coolant Distribution Unit |
|---|
Power Description
| Input Voltage | 54 V DC |
|---|---|
| Output Power | 3 kW |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.90 kg |
|---|---|
| Height | 300 mm |
| Width | 500 mm |
| Depth | 50 mm |

