General Information
| Product Type | Solid State Drive |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | S2E44A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Packaged Quantity | 6 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | MSA 11.5TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) M2 3-year Warranty 6-pack SSD Bundle |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE MSA SAN Storage |
|---|---|
| Device Supported | Storage Array |
Technical Information
| Storage Capacity | 11.50 TB |
|---|
Physical Characteristics
| Drive Type | Internal |
|---|---|
| Form Factor | 2.5" |
Interfaces/Ports
| Drive Interface | SAS |
|---|---|
| Drive Interface Standard | 12Gb/s SAS |
Drive Performance
| Endurance Type | Read Intensive |
|---|
