General Information
| Product Type | PoE Injector |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | R9M77A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Instant On PoE Injector |
| Product Line | Instant On |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | Aruba Instant On Indoor Access Points:
|
|---|---|
| Certifications & Standards | IEEE 802.3at |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 181.4 g |
|---|---|
| Form Factor | External |
| Height | 61 mm |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 50.8 mm |
Power Description
| Maximum Output Power | 30 W |
|---|

