Technical Information
| Application/Usage | Switch |
|---|---|
| Rack Post Quantity | 4 |
General Information
| Product Type | Rackmount Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | R9F59A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 4-post Rack Kit for HPE |
| Brand Name | HPE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.10 kg |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 55.9 mm |
| Width | 579.1 mm |
| Depth | 198.1 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Dual Colour |

