General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | R7J63A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 550W Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE Aruba Products:
|
|---|
Power Description
| Output Power | 550 W |
|---|
Physical Characteristics
| Form Factor | Plug-in Module |
|---|---|
| Height | 185.4 mm |
| Width | 40.6 mm |
| Depth | 73.7 mm |


